חייגו: 03-6722200 

חפש באתר 

 
 
 יש  מוצרים
בסל הקניות

פינה ימנית    

מגורים נוחים לגיל השלישי - בית אבות או מלון דירות?

פינה שמאלית
דף הבית >> מאמרים >> מגורים נוחים לגיל השלישי - בית אבות או מלון דירות?
תקציר
איך תהפכו את הגיל השלישי לתקופה נוחה, חופשיה ומלאת עניין? למה בית אבות עדיף על מלון דירות? ואיפה, גם מי שצריך טיפול סיעודי חלקי, יכול ליהנות מחיים מלאי גירויים וחוויות?
 
מגורים נוחים לגיל השלישי - בית אבות או מלון דירות?
מה רוצים רוב האנשים, יהא גילם אשר יהא? חופש, תנאים נוחים, חברה מתאימה ועצמאות. לדאבונינו, תקופות החיים המתחילות בינקות ומגיעות עד בגרות, אינן מאפשרות לרובינו להגשים את כל הרצונות הללו באופן גורף. רק בהגיענו לגיל זקנה, ניתנת לנו ההזדמנות להגיע גם אל הנחלה ולהנות מפירות כל אותן מחויבויות, משאות האחריות, המגבלות, ההקרבות והחישובים. מובן שישנם גם לא מעט קשיים חדשים, אשר הגוף מערים וצרכים יומיומיים, שמישהו חייב לטפל בהם; אך זהו בדיוק העניין - למצוא מהו הדבר הבסיסי, המאפשר לכה רבים מבני הגיל הזהב, לעקוף את טרדות משק הבית, הבריאות והניידות ולהפוך את חוויית החיים לנעימה ומלאת עניין.
דמינו מקום, המורכב מדירות מרווחות רבות, מאוכלסות כולן בבני גיל דומה ומותאמות למגבלותיו. מקום מטופח, מוקף גינות ושבילים, שיש בו מתקני ספורט ושעשועים או כזה, הנמצא בלב ליבה של עיר שוקקת חיים; מקום בו מנקים בשבילכם, מטפלים במקומכם בבירוקרטיות, מציעים לכם שפע פעילויות חברה ותרבות ואם רק תרצו גם מבשלים ומכבסים עבורכם. המקום הזה אינו פנטזיה בלתי ממומשת ואין זה גם מלון דירות, יוקרתי במיוחד. המקום הזה הוא בית אבות יוקרתי.
בית אבות יוקרתי הוא המקום היחידי, בו בני גיל הזהב, שאינם תחת טיפול סיעודי, יכולים להנות מכל העולמות. לא כל בית אבות דומה למישנהו, בחלקם התנאים טובים יותר מאשר באחרים, אך כולם מאפשרים פרטיות, עצמאות, חברה ועזרה עם כל סוגי מטלות משק הבית; ואף שישנם בתים יקרים מאד, בית אבות תמיד יהיה זול, מכל מלון ברמה דומה לשלו.
הדיירים המאכלסים את מגוון המוסדות לגילאים מתקדמים, אינם דומים לאותם אנשים ישישים מותשים, שדורשים טיפול סיעודי מלא וצמוד, אותם טועים רבים לבלבל, עם יושבי בתי אבות. ביתאבות זה, להבדיל מבית אבות סיעודי הוא מקום תוסס, מלא אנשים, רבים מתוכם בכושר פיזי טוב, אשר משתתפים בחוגים, טיולים, חגיגות ומשחקים, המאורגנים על ידי המקום; ובמקביל ממשיכים לתפעל חיי חברה ומשפחה, קודמים ואפילו מחזיקים רכב וחיות מחמד.
בית אבות אינו מקום של נופש, על אף ההקבלות הרבות. הוא מקום בו אפשר לפתח חיים לאורך זמן. כמו קיבוץ קטן בו תמיד יש על מי לסמוך. הוא נותן תחושת בטחון אישית, מאחר והוא מספק שירותי בריאות שוטפים ומתקדמים, במקביל לשירותי אבטחה ובעיקר, מספק כל צורך, מנטאלי ופיזי, תחת קורת גג אחת. מוסדות רבים, מכילים גם מחלקות מיוחדות, אשר מספקות טיפול סיעודי מלא או הסדרים אחרים, עבור טיפול סיעודי חלקי, בעת הצורך, בדמות בתי החלמה, אחות אישית או מחלקות גריאטריות. 
בחירת מקום המגורים הופכת מהותית יותר ויותר עם השנים החולפות. היא יכולה להכריע ולכוון את מהלך החיים ויש לשקול אותה בכובד ראש. יש להפטר מסטריאוטיפים ודעות קדומות ופשוט לצאת ולבדוק, מה מציע השוק; איך נראים מוסדות שונים, מי חי בהם ומה כל בית אבות מציע. סיור קצר יגלה לכם, שאם אתם בכל זאת מרגישים נוח יותר לספר, שאתם עוברים לגור במלון דירות אקסלוסיבי ומלא אטרקציות - לא תחטאו בכך לאמת.
 
לייבסיטי - בניית אתרים